Solární energie

Investice

Instalace solárních panelů

Pokud chcete investovat do technologií dlouhodobě, solární energie je odpovědí.

Sluneční světlo je zdarma: jedinými náklady jsou počáteční investice do vašeho FV systému.

A začnete šetřit od prvního dne.

Než se rozhodnete, který systém solárních panelů je pro vás nejlepší volbou, musíte vědět, zda chcete být zcela nezávislí na síti a chtěli byste energii ukládat do baterií, nebo chcete nainstalovat solární systém nebo tepelná čerpadla, ale zároveň abyste zůstali připojeni k síti.

Instalace

Možnosti pro různé solární instalace

1.

Solární systém mimo síť využívající baterii jako úložiště s možností napájet dům, když není sluneční světlo, v noci nebo kdykoli. Váš dům nebo firma není vůbec připojena k elektrické síti. Vyrobená solární energie se spotřebuje a zbytek se uloží do baterií pro pozdější použití. Vaše nemovitost je z hlediska elektřiny soběstačná. Neexistují žádné účty za elektřinu ani měřiče.

2.

Off-grid solární systém bez baterií. Tento izolovaný fotovoltaický systém je vhodný pro domácnosti, rodinné domy, farmy a zemědělské společnosti, které mohou trpět nedostatkem elektřiny, nemají přístup k národní síti nebo chtějí být nezávislé na energetických společnostech. 100 % elektřiny vyrábí solární systém. Baterie nejsou potřeba, protože generovaná energie se v době výroby využívá pouze během dne.

3.

Možnost připojení k síti znamená, že používáte solární systém, ale zároveň jste připojeni k elektrické síti, což zaručuje napájení za jakýchkoli okolností. Tato varianta solárního systému je vhodná, pokud nechcete investovat do baterií, ale rádi využíváte elektřinu i v noci.

4.

Solární systémy se záložními bateriemi. Je ideálním řešením pro lokality s každodenním nedostatkem energie. Vaše nemovitost je připojena k elektrické síti, ale solární systémy upřednostní využití elektřiny uložené v bateriích před elektřinou ze sítě. Je levnější spotřebovávat elektřinu, kterou si sami vyrobíte, místo placení do sítě.

Solární baterie

Inteligentní baterie

Sbírejte energii

Využijte instalaci solárního panelu na maximum a uložte přebytečnou sluneční energii do baterií. Budete tak připraveni na noční využití energie či případné výpadky proudu.

Solární baterie je perfektní kombinací pro systémy solárních panelů. To má velkou výhodu u solárních systémů mimo síť, kde majitelé domů a firem chtějí být nezávislí na dodavateli elektřiny. Řešení akumulace solární energie vám zajistí napájení i v noci.

Velikost vašeho solárního úložiště závisí na vašich osobních energetických potřebách. Faktory, jako je množství elektřiny, kterou vaše domácnost využívá, a zařízení, která chcete archivovat, budou hrát klíčovou roli při výběru správného řešení pro ukládání baterií.

Jak funguje solární baterie?

Během dne, kdy solární panely produkují více elektřiny, než můžete využít, se přebytek ukládá do baterie. Tuto nahromaděnou energii můžete využít večer, kdy není sluneční světlo a solární panely ji nevyrábějí. Baterie je nepostradatelným doplňkem fotovoltaické solární instalace pro ty, kteří chtějí být energeticky soběstační.

Musím si koupit toto úložné zařízení?

Baterie se prodávají samostatně, ale mohou být užitečné ve zvláštních nouzových situacích.

Monitorování

Systém monitorování solární energie

Solární monitorovací systém je skvělý nástroj pro maximalizaci účinnosti a výkonu vašeho solárního fotovoltaického systému a zajištění toho, aby vaše solární panely fungovaly co nejlépe. Všechny detaily můžete vidět v reálném čase. Tento software vám pomáhá sledovat vaši spotřebu energie a určuje, co může být potřeba aktualizovat nebo upravit, abyste ještě více snížili svůj měsíční účet. Program vám zejména ukazuje, kolik energie vyrábíte a kam směřuje.

Ukazuje:

Vodní energie

Solární vodní čerpadla

Solární čerpadlo je čerpadlo, které je poháněno elektřinou generovanou fotovoltaickými panely. Tento solární zavlažovací systém lze použít k pěstování zemědělských plodin a k údržbě krajiny. Je to nejúčinnější závlaha pro malé i velké farmy.

Usnadňujeme přechod na solární energii. Budete vedeni na každém kroku. Postaráme se o celý solární projekt od začátku až do konce v několika jednoduchých krocích.

Krok 1 – Rada:

Bezplatná konzultace s našimi odborníky. Probereme Vaši denní spotřebu energie, abychom posoudili, kolik můžete kompenzovat solární energie a maximalizovat tak Vaši úsporu. Nabízíme Vám několik možností z naší řady produktů, které by mohly vyhovovat Vašim energetickým potřebám a rozpočtu.

Krok 2 – Vlastní design:

Solární systém navrhujeme na základě plochy střechy Vašeho domu, směru slunce, zastínění atd. Pokud není možné solární panely instalovat na střechu, další alternativou je pořízení zemních panelů nebo montáž na zeď.

Krok 3 – Dohoda a legalizace:

Když je vše vyřízeno, podepíšeme smlouvu a provedeme za Vás veškerá oprávnění a licence. Pokud jsou ve Vašem okolí dostupné granty a balíčky finanční podpory, zařídíme to. Nemusíte se o nic starat.

Krok 4 – Instalace solárních panelů:

Konečně se Vám splnil sen. Váš FV systém byl nainstalován. Vzhledem k tomu, že všechny součásti solárního systému nemají žádné pohyblivé části, můžete očekávat dlouhou a bezproblémovou životnost.

Krok 5 – Začněte bezpečně:

Nyní jste připojeni k čisté zelené energii a snížíte svůj účet za elektřinu na dalších 25–35 let. Sluníčko si užijete jinak!

Čerpadlo na solární pohon.

Kontaktujte nás

Kontaktní formulář